برای ارسال محصولات فروشگاه  بانه خرید چندین روش داریم که بنا به نوع کالا و حجم و فاصله شهرها روشها متفاوت است که مشتریان عزیز میتوانند روش مورد دلخواه خود را از طریق  مشاوره و راهنمایی  ما انتخاب کنند.

ا-ارسال با پیک ویژه(پیک اختصاصی و شخصی)

در این روش ارسال که برای اجناس بزرگ مثل یخچال و لباسشویی و ظرفشوی وتلویزیون  و.. و اجناس کوچک هم پیشنهاد میشود  مشتری  بعد از اطمینان از مشخصات و انتخاب نهایی محصول فقط هزینه حمل را به عنوان بیعانه به شماره حسابهای داخل سایت  و یا از طیق صفحه پرداخت انلاین داخل سایت پرداخت میکند  و بعد ادرس دقیق و شماره ثابت را یا به صورت تلفنی  به همکاران داده و یا از طریق عضویت در سایت بانه خرید وارد میکند . مسئولان فروشگاه سفارش مشتری را کاملا تست کرده وسفارش را تحویل پیک ویژه وتضمینی میدهند .دراین روش مشتری ساعت تحویل گرفتن کالا را با پیک هماهنگ میکند و پیک قبل از رسیدن به مقصد با مشتری تماس میگیرد و با هماهنگی  کالا ها را تحویل میدهد .در موقع تحویل گرفتن سفارش از پیک مشتری میتواند سفارشات را دقیق چک کند واز لحاظ ظاهری سالم و بدون عیب تحویل بگیرد و حتی میتونه اینا را دقیق  تست کند مخصوصا برای ال ای دی  حتما باید مطمن شود که جنس از لحاظ فنی سالم باشد و بعد وجه کالا را به پیک(حتما پیک ) پرداخت کند و یا از طریق صفحه پرداخت انلاین داخل سایت با هماهنگی فروشنده و مدیر سایت  پرداخت کند.

2-ارسال با باربری

در روش ارسال با باربری که برای شهرهای که مسافت طولانی تر دارند و برای اجناس سنگین وزن پیشنهاد میشود در این روش سفارش مشتری توسط پیک به نزدیکترین شهری که باربری شهر مقصد دارد ارسال میشود و بعد از تحویل باربری رسید بیجک بابری برای مشتری ارسال میشود و لحظه تحویل جنس به باربری باید مبلغ کالا به طور کامل تسویه شود. در روش باربری  مسولیت سالم رسیدن جنس برای فروشگاه تا تحویل باربری است و بعد تحویل باربری چون از اختیار فروشگاه خارج میشود برعهده باربری و مشتری است و فروشگاه در این زمینه مسولیتی نداره  و فقط در ایراد فنی فروشگاه جنس را برای مشتری تعویض میکند.

3- ارسال با پست  پیشتاز و تیپاکس

این روش که بیشتر برای اجناس کوچک مثل چایی ساز و نهایت تا جارو برقی و.. بیشتر کارایی دارد مشتری وجه کالا را به شماره حساب   و یا از طریق پرداخت انلاین واریز میکند و بعد مسئول ارسال  سفارش را بعد تست  کامل تحویل پست میدهد و رسید پستی  و کد رهگیری  رادریافت کرده و  برای مشتری  ارسال میکنیم  و سفارش بعد از 2 الی 4 روز به دست مشتری میرسد. مسولیت ضربه خوردگی جنس تو راه بر عهده پست و خریدار است  وفروشگاه در این زمینه مسولیتی نداره ولی از لحاظ فنی اگر ایراد فنی داشته باشد فروشگاه جنس را برای مشتری تعویض میکند.

هدف مدیریت فروشگاه بانه خرید رضایت شماست  و در موقع خرید مشاورین ما بهترین روش ارسال را به شما پیشنهاد میدهند و ما بر این باوریم که (مشتریان راضی بهترین مبلغان هر فروشگاهی هستند)

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×